• IMG 1046 01
 • IMG 0274 01
 • T2019 0022
 • T2013 0833
 • T2020 0201
 • T2009 1067
 • 20210312 104806 01
 • T2007 1568
 • XXL  Verze 1 01
 • IMG 2027 01
 • 20210312 104252 01
 • T2020 0322
 • T2013 0838
 • T2007 1559
 • 20210311 162342 01
 • 20210312 134737 01
 • 20210312 134609 01
 • XXL  Verze 3 01

Kdo jsme a co děláme

Společnost BIOFER s.r.o. je inovativní a dynamickou společností, poskytující nadstandardní logistické služby širokému spektru spokojených zákazníků.

Dlouhodobá strategie udržitelného růstu společnosti vychází z harmonického souladu péče o potřeby zákazníka, spokojenosti vlastních zaměstnanců a zavádění moderních technologií, které optimalizují logistické náklady v celé šíři poskytovaných služeb.

Úspěšné naplňování naší vize se nám daří již od roku 2009 Pro zboží našich zákazníku zajištujeme i kompletní uskladnění v našich vlastních skladových prostorech tak i u našich smluvních partnerů po cele ČR. Skladovou dostupnost vždy řešíme dle požadavku klienta dle jeho potřeb.

Disponujeme plochou 5 000 m2 zakládacích regálů a současně také chladírenským skladem.

Slovo jednatele

Jsem rád, že jste zavítali na naše stránky. Jmenuji se Tomáš Havel a jsem jednatelem společnosti BIOFER s.r.o., kterou bych vám rád tímto představil.

Myšlenka na vlastní logistickou firmu mi ležela v hlavě dlouho, a tak po několika letech, kdy jsem sbíral zkušenosti u nadnárodních společností (většinou na pozici logistického managera) jsem se konečně odhodlal. Založím si firmu! Možná to zní jako klišé, ale tak jako mnoho jiných mladých podnikatelů, i já začal svůj sen v garáži svých rodičů. Byl jsem mladý, nadšený, plný sil a navíc: měl jsem dodávku. Jednu otřískanou dodávku. Tehdy jsem si neúspěch nepřipouštěl.

Jenže cesta ke splnění snu bývá trnitá a hrbolatá. Prvotní nadšení vystřídaly obavy, pohodu vystřídal stres. Tíha odpovědnosti byla často nesnesitelná a každodenní únava byla má neodbytná kamarádka. Taková, která se na vás nalepí a otravuje vám život a vy jí neumíte říct, že už s ní nechcete kamarádit. Nebylo to sice jednoduché, ale nikdy mě ani na chvíli nenapadlo, že bych to vzdal. Měl jsem přece garáž a jednu otřískanou dodávku a kamarádku Únavu.

Vlastně jsem měl víc. Měl jsem rodinu a kamarády, kteří mi byli velikou oporou, a to nejen morální. Právě rodině a kamarádům patří můj veliký dík, protože jak narůstal objem objednávek, tak jsem postupně začal zaměstnávat jak členy rodiny, tak i kamarády. Každý dělal, co uměl a nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že z drobných úspěchů měli stejnou radost jako já a stejně tak jako já cítili bolest, když jsme někde na té cestě klopýtli. Někdy i upadli a někdy si opravdu hodně natloukli.

Vzestupy a pády. To zní jako další klišé, stejně tak jako skutečnost, že se karta nakonec obrátila a firma začala růst. Byl čas na nákup nových vozů. Společně s tím ruku v ruce vyvstala potřeba pronájmu kanceláří a parkoviště pro nová auta a následně zaměstnání dalších řidičů a personálu pro zvládnutí našeho raketového růstu. Když vám společnost roste pomalu, tak si toho ani nevšimnete a za 10 let berete to, že zaměstnáváte 100 lidí jako samozřejmost. Když se vám stejná věc stane v horizontu 3 let, máte pocit, že jedete na té největší horské dráze světa. Zodpovědnost, kterou jste měli z počátku jen vůči sobě, svým blízkým a vůči svým zákazníkům se najednou rozrostla do neuvěřitelných rozměrů. Zodpovědnost za lidi, které zaměstnáváte. Zodpovědnost nejen za ně, ale i za jejich rodiny.

Tady už nebylo místo pro otřískané dodávky, a proto od samého počátku dbáme na to, aby náš vozový park byl moderní a co nejbezpečnější. Proto při nákupech nových vozů upřednostňujeme kvalitu a bezpečí před jejich cenou. Záleží nám na tom, aby se naši řidiči mohli vždy bezpečně vrátit ke svým rodinám. Samozřejmostí je pro nás také snaha o to, aby vozidla splňovala nejnovější ekologické normy a my tak dosáhli co nejmenšího možného zatížení emisemi CO2.

Abych se vrátil k příběhu naší společnosti, přesunu se do roku 2015. Společnost vyrostla a stala se důležitým hráčem na českém logistickém trhu. Nové a nové zakázky zvyšovaly povědomí o naší firmě, a proto přišlo na řadu další stěhování. Tentokrát byly důležitými faktory pro výběr areálu dostupnost dálnice a logistických skladů. Areál jsme našli, a tak mohlo proběhnout stěhování číslo 2. To proběhlo na výbornou, a i když nebylo v našem novém působišti vše ideální, nezalekli jsme se toho. Vlastně dodnes areál přepracováváme podle našich potřeb a podle potřeb, které vyplývají z vývoje trhu v autodopravě.

Nemyslím si, že to někdy skončí. Vlastně to vím, a to z toho důvodu, že v těchto dnech nastal čas na nastavení nových procesů a lehké úpravy stávajících, které umožní další rozvoj naší společnnosti. Jak jsem již říkal, měli jsme raketový nástup a musím přiznat, že jsme na spoustu věcí během té jízdy na horské dráze zapomínali. Udělali jsme pár chyb. Hodně malých chyb, pár velkých chyb, a to teď chceme napravit.

Nastavování procesů ve vztahu k zákazníkům má za cíl jediné a tím je další zkvalitňování našich služeb. Konec konců, prostor pro zlepšování se najde vždy. Důvěra našich zákazníků je prioritou, která patří na nejvyšší příčku našeho žebříčku hodnot. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli usilovat o certifikaci kvality, a tak se již několik let po sobě můžeme chlubit vlastnictvím certifikátu IFS Logistics 2.2.

Ano, po 10 letech dřiny a potu mohu říct, že jsme to dokázali. Dovolte mi ještě jednou poděkovat všem, kteří se na tom podíleli, zejména pak rodině a spolupracovníkům, bez kterých by to nešlo. Zároveň patří veliký dík i všem klientům, dodavatelům a obchodním partnerům. Děkuji za vaši důvěru, kterou jste ve mě vložili a těším se, že naše spolupráce bude i nadále jen vzkvétat.

Stávajícím i nově příchozím zákazníkům je k dispozici náš pečlivě poskládaný obchodní i logistický tým, na které se můžete s důvěrou obrátit. Bude nám velkým potěšením, pokud se rozhodnete využít našich služeb při přepravě vašeho zboží. Vaše spokojenost bude vždy naší nejvyšší prioritou.

S přáním hezkého dne, ing. Tomáš Havel


"Poučení se z minulosti beru jako benefit a chyby vnímám jako inspiraci pro nacházení nových řešení."


 „Nepřejte si, aby to bylo snadnější, přejte si, abyste byli lepší.
Nepřejte si méně problémů, přejte si více schopností.
Nepřejte si méně výzev, přejte si více moudrosti.“


Kontakty

ING. TOMÁŠ HAVEL
ING. TOMÁŠ HAVEL
Jednatel společnosti
TEREZA ŠIMŮNKOVÁ
TEREZA ŠIMŮNKOVÁ
Asistentka jednatele
+420 601 338 117
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MARTINA SCHWARZOVÁ
MARTINA SCHWARZOVÁ
Ekonomická ředitelka
+420 724 316 627
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
JAN PORSCH
JAN PORSCH
Obchodní ředitel
+420 608 677 276
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MICHAL PAZDEREC
MICHAL PAZDEREC
Vedoucí dispečer
+420 777 358 530
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

BIOFER s.r.o.

Průmyslová 398
250 70 Odolena Voda

IČO: 25121910
DIČ: CZ25121910

GPS: 50.22638, 14.39965